Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Nasza Magnolia !!!

offlinenaszamagnolia blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt MAGNOLIA w IGN Projekt
30448 odwiedzin | wpisów: 39, komentarzy: 76, obserwuje: 14

A my dalej w miejscu. Poradźcie.

autor: naszamagnolia blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wchodzę na blog codziennie, jednakże na swoim nic nie piszę bo... u nas trwa batalia z wykonawcą. Jak pisałam wcześniej, mamy nie sprawną kanalizaację, która w dalszym ciągu nie została naprawiona. Cały czas wykonawca nas zwodzi i jakś chyba po prostu nie chce mi się pisać. Bo cały temat budowy stał się drażliwym. Ale może mi poradzicie co mam robić??? Teraz już nie liczę, że coś się u nas ruszy. Ale chcę żeby wykonawca podpisał nam jakieś pismo, w którym się do tego zobowiązuje. Tylko jak takie pismo ma wyglądać. Poradźcie. 


Komentarze (4)
autor:bartosz.h  dodano: 2011-11-21 | 18:46:17
Witam
przeglądałem zdjęcia na Waszym blogu. Nie powinno się tak układać rur od kanalizacji, bo jest duża szansa na ich załamanie. Najpierw powinno się zasypać fundament, następnie wyciąć otwory na rury, ułożyć je zasypać i znów zagęścić. Roboty więcej niestety. Poza tym to co wsypujemy do fundamentu zagęszczamy warstwami a nie od razu półtora metra. Problem jest nie mały, tym bardziej że macie siatkę. pozostaje albo kucie od góry albo podkopanie sie od dołu ale to bez sensu. Proponuję najpierw załatwić kamerkę (czasem widać takie na amerykańskich filmach) i zobaczyć gdzie jest problem. Może to na samym wylocie i wystarczy rozkuć chudy beton tylko na końcu. Spróbujcie może spiralę wepchnąć (taką do przepychania rur, zobaczycie ile wejdzie. Życzę tylko powodzenia bo problem jest nie mały, ale do rozwiązania.
autor:marta.dariusz  dodano: 2011-11-21 | 20:46:07
Kurcze pamiętam że obawiałam się o zagęszczenie waszego fundamentu ,bo jest bardzo trudno ubić glinę .Teraz jak czytam że macie problem z kanalizacją i posadzka zaczyna Wam osiadać ,to mój małżonek podpowiada mi że to nie koniec i będzie jeszcze gorzej bo podłoga będzie siadać dalej kiedy obciążycie ją ściankami działowymi .Ponieważ ciężko teraz będzie wybrać wszystko i zagęszczać od nowa to rozwiązanie jest takie - Wykuć tylko pod nową kanalizację "skoczkiem " to taka ubijarka która jest najlepsza na glinę ubić dokładnie i na całym fundamencie wylać nową płytę powiedzmy 12cm dobrze zazbrojoną tak aby długie druty wspierały się na ściankach fundamentowych ,na tym będziecie mogli stawiać ścianki działowe bez obawy że się zapadną z podłogą .Podniesie wam to zero budynku ale to pikuś przy tym co będzie jak temat odpuścicie !!! Wiem że to dodatkowe koszty pracy i materiału ale innego wyjścia nie ma !!! Zaproponujcie kierownikowi rozwiązanie które podpowiada mój mąż !!!!
autor:beatka19734  dodano: 2011-11-22 | 22:42:57
nie wiem jak takie pisma pisać ale pan kierownik budowy powinien to przypilnować w końcu taki pan bierze za coś pieniądze i powinien nie odebrac skopanej roboty a ekipa nie powinna dostac zapłaty przed poprawieniem wszystkiego....
autor:nasza-lilia2  dodano: 2011-11-27 | 12:16:55
u nas batalia z dachem u Was widzę z czym innym... nigdy nie jest tak pięknie jak sie nam wydawało na początku !! Rozumiem Twój żal i niecheć, bo mam to samo. Ale głowa do góry !! W końcu ruszy, musi !! Idzcie do kierownika, on powinien cos pomóc, chociaż ja to już w nikogo nie wierzę :)
Pow. użytkowa: 174.7 m²
Pow. użytkowa: 83.1 m²
Pow. użytkowa: 100 m²
Pow. użytkowa: 99.5 m²